2 Out Rally Group

Public·2 members

[SPORT TV@@@] Petrolul vs Rapid în direct 2022 15/12/2023

... Petrolul Ploiești. Vs. Rapid. ÎNCEPE îN 21 ORE : 04 MIN. Genoa. Vs. Juventus ... 2022; Sezonul 2021. Fotbal All Inclusive cu Radu Banciu - 14 decembrie.

Rapid – Petrolul. Primvs Derby 81 - Avancronică 13 aug. 2023 — Sezonul 1965-1966 a adus ultimul titlu din istoria Petrolului, adversar direct fiind chiar Rapid. 2022, Rapid-Petrolul 3-1. Partida va fi ... File:FC Petrolul Ploiesti vs FC Rapid Bucuresti - Liga I, 13 File:FC Petrolul Ploiesti vs FC Rapid Bucuresti - Liga I, 13 August 2022 (1) (cropped).jpg · Summary · Licensing ... Totuşi, trebuie menţionat şi faptul că în formula de start aliniată de Valentin Stănescu au intrat patru juniori, aceştia luând locul titularilor de drept, bolnavi la ora începerii partidei. În editia următoare, 1966-1967, Rapidul a sărbătorit primul titlu CHIAR pe arena adversarilor, asta după ce a remizat fără gol. A rămas în istoria fotbalului povestea din 11 iunie 1967, atunci când „giuleştenii" s-au întors în triumf de la Ploieşti, întreg drumul spre casă fiind o sărbătoare. Lupta dintre cele două a continuat şi în deceniul următor. În martie 70, Petrolul a învins cu 2-0 şi a declanşat declinul giuleştenilor, aceştia pierzând la două puncte titlul în faţa arădenilor. La finele stagiunii 1973-1974, fostele campioane au retrogradat împreună în eşalonul secund. Primul meci a avut loc la data de 16 mai 1954, atunci când Flacăra Ploieşti a cedat cu 2-0 pe teren propriu în faţa celor de la Locomotiva, marcatori Iacob Olaru şi Dumitru Călin. Şi în returul ediţiei 1954, feroviarii s-au impus cu un categoric 3-0. Întâiul succes al „găzarilor" s-a consemnat pe 23 septembrie 1956, în deplasare, scor 2-1 (antrenori Francisc Ronay / Ilie Oană). A urmat pentru ploieşteni titlul, la finele stagiunii 1957-1958, stagiune în care ei nu au izbutit să-şi învingă rivala în cele două meciuri (0-0 / 0-2). UPDATE 17:10 / Galeria Petrolului a ajuns în București Ultrașii Petrolului au ajuns în Gara de Nord din Capitală. Galeria ploieștenilor este formată din aproximativ 1. 000 de persoane. Încă de la coborârea din trenuri, susținătorii „lupilor” au aprins torțe și au scandat împotriva rivalei. Rapid - Petrolul, echipele de start: Rapid: H. Moldovan - Onea, Săpunaru, P. VIDEO. Ultrașii au provocat pagube la derby-ul Rapid - Petrolul: torțe și fumigene pe gazon UPDATE 18:50 / Control amănunțit la intrarea pe Arena Națională Suporterii Petrolului sunt supuși unui control amănunțit la intrarea pe stadion. Au apărut nemulțumiri legate de faptul că nu vor prinde fluierul de start al partidei. FC Rapid 1923 - Petrolul Ploiesti live du 13.08.2023 - Livescore 12 aug. 2023 — Petrolul Ploiesti - FC Rapid 1923 (13.08.2022 | 13 Aoû 2022 | 13/08 Match en direct, foot en direct, score en direct, résultats de ... FC Petrolul – Rapid București/„Primvs Derby” la final de an acum 9 ore — Tragem cortina peste meciurile disputate în 2023 pe „Ilie Oană” cu o reprezentație de gală: FC Petrolul – Rapid, vineri, ora 20.00. (((VEZI ONLINE!!))) Poli Iași vs Petrolul în direct 2022 2 o 1 oct. 2023 — (VEZI ONLINE!!))) Poli Iași vs Petrolul în direct 2022 2 octombrie 2023 2023, 18:30 Botosani -Petrolul Ploiesti Luni, 24 iul. Echipa nu s-a retras ca de obicei, după 10 minute a început să împingă Petrolul tot mai aproape de propriul careu. Goluri spectaculoase în Rapid - Petrolul În ultima jumătate de oră s-a jucat cu garda jos, goluri care de care mai frumoase. Gicu Grozav a egalat în minutul 61, un voleu spectaculos din 16 metri. Dugandzic a răspuns prompt, în minutul 73, cu o acțiune personală, un șut puternic de la marginea careului. Nae Constantin a forțat și cu Budescu, dar spațiile în defensivă au devenit tot mai mari odată cu trecerea timpului. Dar la prima ieșire ieșire mai serioasă a giuleștenilor, din cornerul lui Sefer, devierea lui Iacob și intervența de baschetbalist a lui Irobiso a ieșit primul penalty. Pus pe tabelă fără emoții de Dugandzic. Au urmat minute în care Petrolul s-a apărat și cu atacanții Grozav și Măzărache la linia de corner. "Găzarii" au rezistat, ba au și răspuns, însă Irobiso nu și-a putut răscumpăra gafa, din preajma porții adverse. Nici Borța, dintr-un șut-centrare ce s-a dus peste. Se joacă tare, cu ritm, pe placul tribunelor, care tot opreau meciul cu tiruri de petarde. Plasează gratuit predicțiile tale pe meciul FCSB - CFR și poți câștiga 1. 200 de lei cash! Premii totale de 4. Rapid - Petrolul 3-1. Spectacol total! Giuleștenii câștigă ” Primvs Derby, dintre Rapid și Petrolul, s-a încheiat cu victoria giuleștenilor, scor 2-1, în etapa cu numărul 20 din Liga 1. Petrolul vs Rapid în direct 15.12.2023 | My Site Group acum 2 ore — Direct Sepsi Osk Sfantu Gheorghe FC Petrolul Ploiesti Sepsi Osk Sfantu Gheorghe - FC Petrolul Ploiesti en direct - 11 novembre 2022 D D D V V V. Petrolul sună mobilizarea pentru meciul cu Rapid şi acum 1 zi — Petrolul sună mobilizarea pentru meciul cu Rapid şi aminteşte de victoria din ultimul meci direct împotriva rivalei din Giuleşti · Redactia - dec ... 000 de lei. Meijers l-a blocat pe Sefer, Ioniță a tras slab de la 10 metri. Apoi o fază de Mondiale, Săpunaru, Sefer, Ioniță, Emmers trage, dar e faultat apoi de Mathaus. Iar penalty, însă Ioniță e ghicit de Leitner. Ca și cum n-ar fi fost de ajuns, după numai câteva minute, Petrolul obținea și ea o lovitură de pedeapsă, prin Jair. Care a tras ca și mijlocașul rapidist, iar Moldovan l-a imitat și el pe Leitner. Două penaltyuri irosite de fiecare parte. 1-0 pentru Rapid la pauză, meci frumos, fără multe mari ocazii, dar viu, intens, 3 penaltyuri, streaguri, cântece, petarde, ce mai, un "Primvs"! De la vestiare, tot Petrolul a ieșit mai cu nerv. Irobiso, care a tot căutat revanșa, a fost aproape de o intercepție la o degajare a lui Moldovan. Rapid a replicat prin câteva șuturi de la distanță, dar fără pericol, semn că au înțeles mesajul lui Mutu, să-și asume mai mult acest gen de execuții. Rapid - Petrolul 3-1, în derby-ul etapei cu numărul 20 din Liga 1! Clasamentul ACUMRapid a câștigat derby-ul cu Petrolul, scor 3-1. Marko Dugandzic a semnat o „dublă”, într-un meci în care Sebastian Colțescu a dictat trei lovituri de pedeapsă. Frigul de afară n-a mai contat pentru suporterii care au ținut să fie alături de echipele lor în cel de-al 80-lea Primvs Derby, între Rapid și Petrolul. N-au fost foarte mulți, dar au făcut o atmosferă de meci adevărat. RAPID - PETROLUL Repriză de foc pentru Colțescu » TREI penalty-uri dictate în prima repriză din Rapid - Petrolul Rapid - Petrolul, derby cu de toate pe Arena Națională Pe teren, ploieștenii au dat tonul, Grozav cu un "cap" de la 14 metri verificându-l pe Moldovan. Dumitru Dragomir acuză LPF că le-a împiedicat pe Rapid 19 nov. 2022 — Rapid și Petrolul Ploiești să joace cu Borussia Dortmund și Fiorentina. Dumitru Dragomir a divulgat, în direct la Ora Exactă în Sport, pe PRO ... ”Sold out” la Petrolul - Rapid. Partida va fi transmisă în Duelul va fi transmis în direct pe Digi Sport 1, în format LIVE VIDEO pe site-ul www.digisport.ro, dar și în aplicația Digi Sport. Petrolul - ... Scorul final a fost stabilit în al patrulea minut al prelungirilor. Ștefan Pănoiu, „elevul de 10” din Giulești, a luat mingea din propria jumătate, nu l-a mai prins nimeni, a driblat și portarul, apoi a înscris. Clasamentul în Liga 1 după Rapid - Petrolul 3-1 FINAL » Rapid - Petrolul 3-1 Au marcat: Dugandzic '9 (pen. ), '73, Pănoiu 90+4 / G. Grozav '61Click AICI pentru statistici! VIDEO cu cele mai importante fazeÎn minutul 41, meciul a fost întrerupt timp de trei minute din cauza torțelor și a fumigenelor aruncate de suporterii oaspeților pe gazonmin. 36: Leitner blochează lovituria de la 11 metri executată de Alexandru Ioniță II min. 40: Horațiu Moldovan se evidențiază și apără penalty-ul executat de Valentin Țicu. Rapidul avea să revină în 1975, doar pentru doi ani. În 1977, Petrolul a promovat, dar a şi retrogradat imediat. Începutul anilor ‘80 le găseşte pe cele două în luptă directă pentru revenirea în Divizia A. În primăvara lui '82, câteva zeci de mii de spectatori au asistat pe vechea arenă din Ghencea la succesul rapidiştilor cu 5-1 (Manea - dublă, Damaschin, I. Ion, Şt. Popa / Cosarek). Desi au facut scor in meciul direct, finalul sezonului i-a găsit pe ploieşteni pe loc de promovare, asta din cauza faptului că bucureştenii au tratat meciurile care au urmat în stilul lor inconfundabil. După nouă ani, „derby-ul" a revenit pe prima scenă în ediția 1983-1984, 3-1 pentru Petrolul la Ploieşti şi 1-0 pentru giuleşteni acasă. În 1988, Petrolul a luat, din nou, drumul ligii secunde, nu înainte de a scoate trei puncte din duelurile cu giuleştenii. Rapid – Petrolul. Primvs Derby 81 - Avancronică - LPFFC Rapid 1923 – Petrolul Ploiești, duminică, 13 august – ora 21. 30 "Primvs Derby", aşa cum este cunoscut duelul dintre Rapid şi Petrolul, a ajuns la episodul cu numărul 81 în principala competiţie internă. Până-n prezent, bucureştenii şi-au trecut în cont 37 de victorii, ploieştenii s-au impus de 21 de ori, iar alte 22 de partide s-au terminat la egalitate. Palmares cu Rapid gazdă: 40 de meciuri - 27 succese Rapid - 9 remize - 4 victorii Petrolul. Petrolul Ploiesti vs Rapid Bucuresti H2H 15 dec 2023 Rapid Bucuresti won 5 matches. 6 matches ended in a draw. On average in direct matches both teams scored a 1.86 goals per Match. Petrolul Ploiesti in actual ... FC Petrolul Ploiesti Petrolul Ploiești Rapid București 🗓️ Vineri, 15 decembrie Ora: 20:00 🏟️ “Ilie Oană”, Ploiești Biletele pentru meciul cu Rapid București sunt Un alt joc de referinţă a fost cel din 24 martie 1963, Rapid - Petrolul 6-1, cea mai clară victorie din contul giuleştenilor în duelurile directe (campionat). Peste doar câteva luni (22 septembrie 1963), tot pe terenul „vişiniilor", petroliştii s-au răzbunat cu un 6-0, scor ce a consemnat o dublă istorică: - cea mai clară victorie din istoria Petrolului în deplasare. - una dintre cele două cele mai severe înfrângeri suferite de Rapid acasă, a doua înregistrându-se în 1989, 2-8 cu Steaua. Sezonul 1965-1966 a adus ultimul titlu din istoria Petrolului, adversar direct fiind chiar Rapid. Meciul care a făcut diferenţa a fost cel din runda a 16-a (31 martie 1966), meci câştigat de Petrolul cu 1-0 graţie golului direct din corner reuşit de Virgil Dridea. Scoruri live Rapid București, rezultate și program meciuri Petrolul Ploiești. Rapid București. 15.12. 10:00 ; Farul Constanța. Rapid București. 20.12. 10:30 ; Rapid București. U Craiova 1948. 19.01.2024 ; Dinamo București.